Komunikaty Koła

3 września 2021

Jak co roku, tak i w tym, dnia 21.08.2021 spotkaliśmy się na strzelnicy im. Jana Wendy w Plaskoszu na festynie myśliwskim naszego Koła. Był on zorganizowany dla myśliwych, członków rodzin, sympatyków myślistwa oraz połączony z akcją charytatywną na rzecz chorego dziecka.

Na początku imprezy Kol. Marian M. - instruktor strzelectwa - przeprowadził szkolenie z bezpiecznego posługiwania się bronią oraz zachowania się na strzelnicy. Następnie Przewodniczący Koła dokonał podziału na grupy i przystąpiono do strzelań do rzutków i zająca w przebiegu.

Kol. Robert R. zajął się grupa dzieci i chętnymi do strzelania z wiatrówki do tarczy. Atrakcją dla dzieci był duży, dmuchany zamek ze zjeżdżalnią.

Na zakończenie zmagań na strzelnicy każdy chętny mógł postrzelać do rzutków, a chętnych nie brakowało.

Na koniec festynu nastąpiło podsumowanie zmagań. Wszystkie dzieci zostały obdarowane słodyczami, a odważne panie biorące udział w strzelaniu, uzyskując czołowe miejsca, zostały obdarowane srebrną biżuterią sponsorowaną przez naszego serdecznego Kolegę - Fryderyka. Myśliwi, którzy znaleźli się na podium, otrzymali dyplomy, pamiątkowe medale, zaś zwycięzca, który może być tylko jeden, dodatkowo puchar z dedykacja oraz czek na kwotę 500,00 zł sponsorowany przez Koło. Zwycięzca kwotę przekazał na rzecz chorego Kamila z Kręga, który choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Kuracja jak i rehabilitacja jest bardzo kosztowna.

W trakcie festynu zjeść można było karkówkę, kiełbaskę, skrzydełka drobiowe. Były też zimne napoje.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

Zdjęcia z pikniku w terminie późniejszym.

Darz Bór


4 sierpnia 2021

W dniu 21.08.2020 odbędzie się festyn myśliwski. Więcej informacji tutaj.


13 sierpnia 2020

Publikujemy szczegółowy porządek obrad W.Z.Cz.K. Porządek dostępny tutaj.


1 sierpnia 2020

W dniu 22.08.2020 odbędzie się festyn myśliwski. Więcej informacji tutaj.


25 kwietnia 2020


1 marca 2020

Publikujemy powiadomienie o zebraniu członków Koła. Powiadomienie dostępne tutaj.


27 sierpnia 2019

W dniu 24.08.2019 na strzelnicy w Plaskoszu Zarząd naszego Koła zorganizował piknik myśliwski dla rodzin i sympatyków łowiectwa.

Celem spotkania była integracja środowiska myśliwych, ich rodzin oraz gości i sympatyków. Tradycyjnie odbyło się strzelanie do rzutków, w którym brało udział 11 myśliwych i 7 gości z innych Kół.
Panie oraz dzieci brały udział w strzelaniu z wiatrówki oraz w konkursie rozpoznawania zwierząt. Dodatkowo dla chętnych Pań oraz młodzieży była możliwość strzelania do rzutek.

W strzelaniu do rzutek na podium stanęli:

 • III m-ce kol. Piotr R.
 • II m-ce kol. Rafał A.
 • I m-ce kol. Zbyszek K.
Wszyscy otrzymali dyplomy, pamiątkowe medale, a zwycięzca dodatkowo puchar.

W strzelaniu kobiet i gości wręczono nagrody rzeczowe i puchary okolicznościowe, natomiast każde dziecko biorące udział w pikniku zostało obdarowane plecaczkiem z łakociami.

Jak co roku, tak i w tym, sponsorem dodatkowych upominków dla kobiet w postaci ręcznie robionej biżuterii był nasz zaprzyjaźniony Kol. Fryderyk.

Całość zakończyła się poczęstunkiem - pierogi z farszem z dzika, kluski, klopsiki w wyśmienitym sosie, chleb swojski ze smalcem i ogórkiem, a także napoje oraz ciasto.
Wszystkie te smakołyki przygotowały panie z Koła Gospodyń z Brzeźna.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

Aktualizacja: w galerii pojawiły się zdjęcia oraz film.


4 sierpnia 2019

W dniu 24.08.2019 odbędzie się festyn myśliwski. Więcej informacji tutaj.


26 lipca 2019

Dnia 24.07.2019 Koło Łowieckie Nr 102 "Kotlina" w Lipowej zakupiło i wpuściło do łowiska 50 bażantów - 30 kur i 20 kogutów.
Introdukcja miała miejsce na polach w okolicy wsi Lipowa.
Uprasza się Kolegów o wzmożoną penetrację łowiska celem ograniczenia ilości drapieżników mogących zagrozić bażantom wprowadzonym do łowiska.

Dokumentację fotograficzną całego wydarzenia można oglądać w galerii.


22 maja 2019

Zarząd niniejszym informuje, że już można się zapoznać z protokołem i uchwałami z odbytego W.Z.Cz.K. Tradycyjnie są wyłożone w skrzynce w formie papierowej. Prosimy o zapoznanie się i stosowanie do ustaleń z powyższego.


18 kwietnia 2019

Publikujemy powiadomienie o WZCzK. Powiadomienie dostępne tutaj.


25 lutego 2019

Publikujemy powiadomienie o zebraniu członków Koła. Powiadomienie dostępne tutaj.


8 stycznia 2019

W nawiązaniu do Uchwały Nr 304/By/2018 z dnia 31.12.2018 ZO PZŁ Bydgoszcz w sprawie zlecenia rekomendacji Rządowego Zespołu Kryzysowego Ministra Środowiska w zakresie działań w kierunku zwalczania afrykańskiego pomoru świń Zarząd Koła Łowieckiego Nr 102 "Kotlina" w Lipowej na posiedzeniu w dniu 8.01.2019 podjął Uchwałę o przeprowadzeniu dodatkowych polowań na dziki w następujących terminach: 12. i 13.01.2019, 19. i 20.01.2019 oraz 26. i 27.01.2019.

Wyżej wymienione polowania będą przeprowadzone na terenie l-ctwa Lipowa, Wilcze Doły, Ustronie i Zielony Dół, a każdorazowo prowadzącym będzie wyznaczona przez Zarząd Koła osoba - myśliwy.

Polowania będą przeprowadzone w oparciu o podkładacz z psami.

Każdorazowo rozpoczęcie polowania nastąpi o godz. 8:00 w siedzibie Koła w Lipowej.

Darz Bór


21 października 2018

Nasze stoisko po obchodach "Hubertusa" w Tucholi zostało zdemontowane, przewiezione do naszej siedziby, a następnie ponownie zmontowane. Posłuży jako magazyn na drewno do ogniska.

Dokumentację fotograficzną całego wydarzenia wykonał Kol. Ryszard. Można ją oglądać w galerii.


13 października 2018

I już po wszystkim. Imprezę "Hubertus" w Tucholi możemy zaliczyć do udanych.

Na miejscu czekało wiele atrakcji dla ciała i ducha. Nasze stoisko było licznie odwiedzane przez gości imprezy, aż do ostatniego kęsa kiełbasy. Wszystko było pięknie i ładnie, choć w oczach jury nie zostaliśmy docenieni. Ważne, że w naszych oczach wszystkie starania podkreśliły zaangażowanie Kolegów i trud włożony w prezentację naszego Koła.

Kilka zdjęć uwieczniających to wydarzenie można obejrzeć w galerii.


17 września 2018

Celem przypomnienia - w dniu 7.10.2018 o godzinie 11:00 rozpocznie się uroczystość Hubertus Borowiacki przy obiekcie OSiR w Tucholi.

Koła łowieckie dzierżawiące obwody z terenu pow. Tuchola w ilości 12 będą uczestnikami oraz organizatorami tej uroczystości.

Swoje stanowisko będzie miało również nasze Koło (stanowisko nr 3).

W związku z powyższym wszyscy chętni chcący pomóc w organizacji tego przedsięwzięcia proszeni są o kontakt z Łowczym Koła celem pomocy w organizacji.

Program uroczystości ogólnym zarysie: rozpoczęcie (godzina 11:00) - msza św. z pocztami sztandarowymi. Następnie ekspozycje Kół Łowieckich z degustacją dań myśliwskich. Następnie występy orkiestry Technikum Leśnego w Tucholi, pokazy psów myśliwskich i wystawa psów, pokazy sokolnicze, wabienie jelenia - byka itp.

Zakończenie jest przewidziane około godziny 17:00.

Na powyższą uroczystość serdecznie zapraszamy Kol. myśliwych z rodzinami, znajomymi i sympatykami łowiectwa.

Darz Bór
Do zobaczenia


26 sierpnia 2018

Dnia 18.08.2018 odbył się nasz coroczny piknik myśliwski dla Członków naszego Koła i ich rodzin oraz szeroko rozumianych sympatyków łowiectwa.

Tradycyjnie Koledzy myśliwy w ogromnej większości (aż 9 członków naszego Koła) wzięło udział w strzelaniu kontrolnym do rzutek.
Panie i dzieci brały udział w strzelaniu z wiatrówki i w zabawach, które prowadzili Kolega Robert R. oraz Zbyszek G.

Dla chętnych gości była okazja postrzelania do rzutek, co było wielką atrakcją, jak i zapewne miłym przeżyciem dla biorących udział w tej zabawie.

W strzelaniu do rzutek najgorzej wypadł Kolega Piotr R. zajmując zaszczytne (aż) 4. miejsce, natomiast podium okupowali:

 1. Zbyszek K.
 2. Wojciech S.
 3. Wiesław K.

Całość spotkania zakończyła się grillem, którego niezmordowanie obsługiwał nasz Kol. Łowczy, serwując przepyszną karkówkę, szaszłyki oraz kiełbaskę, a dokumentację zdjęciowo-filmową prowadził Sekretarz Koła - Kol. Ryszard R.

Należy zaznaczyć, że sponsorem własnoręcznie wykonanej ze srebra biżuterii dla Pań był nasz sympatyk i przyjaciel - Kol. Fryderyk.

Do zobaczenia w przyszłym roku!
Darz Bór

Zdjęcia | Film


01 czerwca 2018

W dniu 27.05.2018 na strzelnicy myśliwskiej w Łącku ZO PZŁ w Bydgoszczy zorganizował dla członków Zarządów i Komisji Rewizyjnych Kół zawody w strzelaniu myśliwskim.
Nasze Koło reprezentowali:
 • Kol. Leszek Landowski
 • Kol. Zbigniew Koronowski
 • Kol. Piotr Rudnik
Nasza drużyna zajęła 5-te miejsce na 9 startujących, co nie odpowiada naszym możliwościom, a to dlatego, że już po pierwszej konkurencji (zając w przebiegu) strzelba Kol. Piotra Rudnik odmówiła współpracy ze strzelającym (mimo, że nowa i na gwarancji). W związku z tym Kol. Piotr musiał wycofać się z dalszej części zawodów.
Wyniki w strzelaniu:
 • Zarządy - Kol. Koronowski (10-te miejsce), Kol. Landowski (16-te miejsce)
 • Komisja Rewizyjna - Kol. Rudnik (6-te miejsce)
Tabele z wynikami znajdują się pod linkami poniżej (po załadowaniu całego zdjęcia kliknij na nie, aby je powiększyć):


22 kwietnia 2018

Publikujemy powiadomienie o WZCzK. Powiadomienie dostępne tutaj.


8 marca 2018

Publikujemy kryteria łowieckie obowiązujące przy pozyskaniu samców zwierzyny płowej od sezonu łowieckiego 2018/19. Kryteria dostępne tutaj.


5 marca 2018

Zachęcamy do zapoznania się z informacją o zebraniu wszystkich Członków i Stażystów Koła. Szczegóły dostępne tutaj.


8 października 2017

Dnia 30.09.2017 r. na strzelnicy im. Jana Wendy w Plaskoszu odbyło się długo oczekiwane kontrolne strzelanie do rzutków dla członków naszego Koła.

Frekwencja była bardzo niska. W strzelaniu uczestniczyło zaledwie 8 osób. Pomimo tego atmosfera była wyśmienita.

Klasyfikacja przedstawia się następująco:

 • I m-ce Adamkowski Rafał
 • II m-ce Koronowski Zbigniew
 • III m-ce Grabański Grzegorz

Zwycięzcy otrzymali medale i dyplomy, a lider (dodatkowo) statuetkę myśliwego.
Całość imprezy zakończyła się ogniskiem oraz dzieleniem się wspomnieniami i opowieściami o przeżyciach łowieckich.
Wydarzenie dokumentował Kol. Ryszard Mężydło. Oto zdjęcia oraz film.


20 września 2017

Zarząd Koła Łowieckiego Nr 102 "Kotlina" w Lipowej organizuje w dniu 30.09.2017 r. o godzinie 10:00 na strzelnicy w Plaskoszu długo odkładany piknik myśliwski dla Członków naszego Koła jak i ich rodzin oraz sympatyków naszego Koła.

Kształt imprezy będzie podobny jak w latach poprzednich.

Wszyscy uczestnicy pikniku otrzymają:
- dzieci młodsze - słodycze,
- dzieci starsze i kobiety - drobne upominki,
- myśliwi - po rozstrzygnięciu skróconego strzelania do rzutek - dyplomy, medale oraz upominki.

Przypominamy, że w dniu pikniku mija ostateczny termin wpłaty II raty składki na rzecz Koła i PZŁ.
Obecność Członków Koła bezwzględnie obowiązkowa.


18 sierpnia 2017

Przełożone spotkanie w dniu 19.08.2017 w siedzibie Koła zostaje odwołane. Proponowany nowy termin spotkania zostanie podany póżniej.


10 października 2016

W dniu 26.11.2016 odbędzie się zabawa myśliwska.

Koszt uczestnictwa w zabawie jest podobny jak w ubiegłym roku.

Chętni do wzięcia udziału w zabawie proszeni są o potwierdzenie uczestnictwa swojego (oraz zaproszonych gości), a także dokonanie wpłaty u skarbnika Koła na polowaniu Hubertowskim.


29 maja 2016

W dniu 29.05.2016 na strzelnicy myśliwskiej w Łącku ZO PZŁ w Bydgoszczy zorganizował dla członków Zarządów i Komisji Rewizyjnych Kół mistrzostwa w strzelaniu myśliwskim do rzutków.
Nasza reprezentacja w składzie:
 • Adamkowski Rafał
 • Koronowski Zbigniew
 • Rudnik Piotr
zajęła siódme miejsce na szesnaście startujących zespołów.
Jak na debiut naszego Koła w tego typu imprezie możemy być bardzo zadowoleni!

Zdjęcia ze strzelnicy znajdują się w galerii zdjęć.

Tabele z wynikami znajdują się pod linkami poniżej (po załadowaniu całego zdjęcia kliknij na nie, aby je powiększyć):


29 maja 2016

W dniu 21.05.2016, punktualnie o godzinie 10:00, rozpoczęło się WZCzK. Miłą uroczystość uświetnił przewodniczący ORŁ Kol. B. Chłąd, który dokonał uroczystej dekoracji odznaczeniami łowieckimi członków naszego Koła.
BMZŁ otrzymali Koledzy:
 • Krzysztof Joppek
 • Wiesław Kiedrowski
 • Michał Połczyński
natomiast najwyższe odznaczenie łowieckie - Złom - otrzymał Kolega Leszek Landowski.
Koledze Zbigniewowi Koronowskiemu został uroczyście wręczony certyfikat za zdobycie brązowego medalu za pozyskanie trofeum kozła.
Następnie odbyły się obrady, na których część Kolegów zabrała głos w nurtującej nas sprawie.
Obrady tradycyjnie zakończyły się ogniskiem połączonym z konsumpcją pieczonego dzika. Całe spotkanie przebiegło w miłej i koleżeńskiej atmosferze.
Protokół oraz Uchwały z WZCzK są do wglądu w siedzibie Leśnictwa Zielony Dół.

Zdjęcia z uroczystej dekoracji znajdują się w galerii zdjęć.

Nagranie wideo z uroczystej dekoracji można obejrzeć tutaj.

Darz Bór


13 lipca 2015

Dnia 22.08.2015 o godzinie 10:00 odbędzie się festyn myśliwski na strzelnicy im. J. Wendy w Plaskoszu.
W programie festynu przewidziane jest strzelanie do rzutek oraz szkolenie z bezpiecznego posługiwania się bronią (dla wszystkich myśliwych z naszego Koła), a także festyn dla rodzin, dzieci oraz sympatyków naszego Koła. W planach mamy ognisko, kiełbaski i moc innych atrakcji.

Dnia 21.11.2015 odbędzie się zabawa myśliwska w lokalu Olimpia w Śliwicach. Koszt to około 160 zł od pary.
Chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać na festynie na strzelnicy w Plaskoszu - u Kol. Skarbnika Koła.